Inderøy kommune inviterer til åpen workshop der dine erfaringer, behov og ideer kan være med på å forme framtidig utvikling av området.
Tid og sted
Allrommet, Inderøyheimen. 12. oktober, kl. 18.00.
Program
18.00 – Velkommen
• Presentasjon av Europan ved Europan-teamet
• Presentasjon av prosjektområdet Leiringen/Venna og problemstillingene
vi ønsker å utforske, ved Inderøy kommune
18.30 – Workshop i grupper
Vi arbeider sammen med spørsmål knyttet til området, dagens kvaliteter og muligheter for framtidig utvikling.
19.30 - Kaffepause
19.40-20.00 – Felles oppsummering
De som ønsker kan mingle videre og fortsette den gode praten frem til 21.00.
Påmelding
Påmelding innen 11. oktober via Forms:
Jeg vil melde meg på (Forms)
Vi ønsker å høre fra dere som bor, jobber og engasjerer seg på Inderøy. Derfor inviterer vi dere som er; innbyggere, lag og foreninger, næringsliv og andre interesserte til å delta.
Målet med workshopen er å få fram ulike perspektiver, behov og ideer som kan være viktige i det videre arbeidet med konkurranseområdet Leiringen. Arkitektene trenger lokalkunnskap som bare dere har, og innspill som kommer denne kvelden vil være med å forme konkurranseutlysningen.
Innspillene blir en del av grunnlaget arkitektene får når konkurransen starter våren 2027. Europan er en idékonkurranse. Forslagene gir ideer, og det er ikke bestemt hva som skal bygges. Eventuelle planer blir behandlet senere, etter lover og forskrifter.
Vi ønsker å bruke konkurransen til å utforske hvordan utviklingen av området kan bidra til en attraktiv og inkluderende stedsutvikling på Straumen – med gode boliger, møteplasser og fellesskap, bygget videre på stedets eksisterende kvaliteter og ressurser.
Som en del av arbeidet med Europan 19 inviterer Inderøy kommune, sammen med Europan-teamet, til en åpen workshop om utviklingen av Leiringen/Venna.
Inderøy kommune er valgt ut til å delta i Europan 19, en internasjonal arkitektur- og stedsutviklingskonkurranse. Rundt 50 steder i Europa deltar i hver runde, og hundrevis av tverrfaglige team arbeider med virkelige utfordringer knyttet til stedsutvikling.
Inderøy kommune har en stund jobbet med området som eies av kommunen på Leiringen/Venna, og vi ønsker å se på muligheter for hvordan området kan utvikles på lengre sikt.