TV-aksjonen 2025 - Sammen åpner vi dører

Gjennom årets TV-aksjon skal Atlas-alliansen åpne dører for funksjonshemmede som lever i krig og fattigdom. Sammen skal vi gi nødhjelp, utdanning og muligheten til et bedre liv. 

TV-aksjonen 2025 - bli bøssebærer!

Nå er det mulig å melde seg som bøssebærer til årets TV-aksjon.

Aksjonen går av stabelen søndag 19. oktober fra Sund Folkehøgskole med oppmøte klokka 15.30. Oppstart klokka 16.00.

For bøssebærere som gjelder gamle Mosvik kommune er oppmøteplass ved Sentrumsbygget i Mosvik klokka 15.30. Oppstart klokka 16.00.

Hvis du ønsker å bidra som bøssebærer kan du registrere deg på tvaksjonen.no.

For bøssebærere under aksjonen får man ekstra trimpoeng i forbindelse med InderøyTur.

Dette er Stiftelsen Atlas-alliansen

Stiftelsen Atlas-alliansen er en paraplyorganisasjon for åtte organisasjoner av og for funksjonshemmede. Det er Norges BlindeforbundFunksjonshemmedes FellesorganisasjonNorsk Forbund for UtviklingshemmedeNorges HandikapforbundRyggmargsbrokk- og HydrocephalusforeningenMental Helse UngdomNorges Døveforbund og Stiftelsen Signo.   

Atlas-alliansen ble stiftet i 1981 og har tidligere hatt TV-aksjonen i 1981, 1992 og 2002. De jobber for å fremme rettighetene og bedre levekårene for funksjonshemmede i det globale sør. Atlas-alliansens organisasjoner bruker egne erfaringer og kompetanse i samarbeid med partnere i sør i det internasjonale bistandsarbeidet.

Les mer om Atlas-alliansen her:

https://www.atlas-alliansen.no/